Webp.net gifmaker

Новинарот Марјан Танушевски, за време на регионалната конференција во Приштина, на прием кај косовскиот премиер

Септември 19, 2021

„Горд сум што пред колегите од балканските држави, на регионалната конференција во Приштина, говорев за професионализмот и храбриот пристап на македонски новинари во борбата против ковид-19“,  објави на својот твитер профил колегата Марјан Танушевски. Тој учествува на Регионална конференција со новинари од новински агенции од Балканот и југоисточна Европа. Фокус на состанокот на АБНА е улогата и придонесот на новинарите во борбата против ковид и во постковид период. За учесниците на меѓународниот собир, прием приреди косовскио премиер Албин Курти.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани