Се преврте Автобус со работници во Битола, петмина повредени

Октомври 15, 2021

Автобус кој утрово превезувал работници во фабриката „Кромберг и Шуберт“ се превртел од патот на излезот од индустриската зона „Жабени“ во Битола. Полицијата потврди дека несреќата се случила утрово околу 6,30 часот, кога автобусот превезувал патници од ноќна смена и се движел кон Битола. Според првичните проценки, повредени се пет лица, од кои дел  вработени и шоферот. Сите се вон животна опасност.

Од Битолската болница соопштија дека петмина повредени биле амбулантски третирани, со полесни пвреди и не се хоспитализирани.

 

Нема достапен опис

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани