Серија земјотреси ја тресат Битола

Јануари 09, 2022

Силен земјотрес чиј епицентар е на граница со Грција се почувствува во Битола. Првиот од 5,5 степени беше во 22 и 43, а по него следеа уште дба потреси од 3,5 и 4,2 степњни. Граѓаните се испаничени, ги напуштаат домовите. Засега нема информации за евентуални штети

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани