2win800x200

Зајакнување на прогресивните и продемократски дигитални медуми

Со голем Аеромитинг во сабота, 16 септември, на спортскиот аеродром Стенковец кај Скопје, ќе биде одбележан јубилејот – 100 години Македонска авијација, за чиј почеток се смета основањето на Аероклубот…
Започнува еден од најважните инфраструктурни проекти во историјата на Македонија. Во село Горна Бањица денеска ќе се изврши минирање со што стартуваат градежните работи на американско-турскиот конзорциум „Бехтел и Енка“…
„Ако не го направиме исчекорот во евроинтеграциите заедно со нашите соседи од Западен Балкан, на нашата држава и се заканува повторна изолација. А тоа значи и пропуштена шанса за напредок…
Страница 1 од 8

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани