Webp.net gifmaker

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1530 тестирања, а регистрирани се 190 нови случаи на ковид-19 во:

Во последните 24 часа се направени 2118 тестирања, а регистрирани се 403 нови случаи на ковид-19 во:

Во последните 24 часа се направени 2192 тестирања, а регистрирани се 396 нови случаи на ковид-19 во:

 

Денес во Битола се регистрирани 10 нови случаи позитивни на КОВИД-19 и 17 оздравени пациенти. Нема починати лица. Во Клиничката болница во Битола хоспитализирани се 27 позитивни и суспектни пациенти

 

Во Битола денеска се регистрирани 6 нови слуачи на КОВИД-19, а 18 пациенти се  оздравени. Од компликации од коронавирусот починало едно лице  на 82 години,  а во Клиничката болница во Битола има 27 хоспитализирани позитивни и суспектни пациенти.  

Страница 1 од 33

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани