2win800x200

Над 260 активни случаи на КОВИД-19 и 6 хоспитализирани во Битолската болница

Јули 21, 2022

Иако во Битола има 267 активни слуачи позитвни на КОВИД-19, сепак притисокот врз Инфективното одделение во Клиничката болница не е многу голем.

Во моментот се хоспиталзирани 6 пациенти, сите се во стабила сосотјба, но, задаржани се на болничко лекување поради хроничните болести кои ги имаат. Зголемен е и бројот на прегледи во дневната амбуланта, информираат од Болницата за апла.мк

Сепак, лекарите апелираат граѓаните да ги почитуваат мерките кои се на сила и да внимаваат на своето здравје.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани