2win800x200

Во полицискиот билетен се почесто има случаи за врсничко насилство во училиштата, денеска два, во Битола и Ресен

Декември 28, 2023

На 27.12.2023 во 17.00 часот во СВР Битола, М.С.(38) од с.Горно Оризари, битолско, пријавила дека нејзиниот малолетен син во просториите на основно училиште бил физички нападнат од друг малолетник, кој учел во истото училиште. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

На 27.12.2023 во 10.00 часот во ОВР Ресен, Н.Ј.(37) од Ресен пријавил дека во просториите на основно училиште во Ресен неговиот малолетен син бил физички нападнат од А.К. од Ресен. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.
 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани