2win800x200

Претепан истакнат политички активист од Битола

Февруари 25, 2024

Истакнат политички активист бил претепан, најверојатно пред својот дом, дознава Апла. 

Од СВР Битола ја потврдуваат информацијата и наведуваат дека -„На 24.02.2024 во 22.40 часот во СВР  Битола, Г.И.(35) од Битола пријавил дека  во влезот на зграда во Битола бил физички нападнат од Љ.К..“. 

Полицијата презема мерки за расчистување на настанот.

 

А.Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани