Webp.net gifmaker

Битолчани снимале силување на лице со интелектуална попреченост

Февруари 20, 2019

Лице со интелектуална попреченост од с. Кукуречани, битолско, било силувано од други лице, исто така со интелектуална попреченост, а други лица снимале со мобилен телефон.

„На 18.02.2019 З.К (44) од с.Кукуречани, пријавил дека пред неколку дена во с.Кукуречани, врз неговиот син С.К., кој е лице со тешка интелектуална попреченост, била извршена обљуба од страна на лицето П.К., кое исто така било лице со тешка интелектуална попреченост, а тоа било снимено со мобилен телефон од страна на други лица. Веднаш се преземени соодветни мерки и од слобода е лишен А.Т. (19) од с.Габалавци, кој е задржан во СВР Битола и против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава. Се преземаат и дополнителни мерки во врска со случајот“, велат од МВР.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани