Webp.net gifmaker

Костадиновска -Стојчевска донираше 500 маски во ЈП ,,Пазари"

Јуни 04, 2020

Кандидатот за пратеник од листата на СДСМ и коалицијата “Можеме” за изборната единица 5, Бисера Костадиновска-Стојчевска на Јавното претпријатие ,,Пазари" во Битола му донираше заштитни маски, кои според Комисијата за заразни болести и Министерството за здравство, а регулирано со Уредба на Владата на Република Северна Македонија, се едни од фундаменталните превентивни мерки во борбата со коронавирусот. Хуманитарниот пакет од 500 маски го прими директорот на ЈП Пазари Владе Атанасовски. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани