2win800x200

Битолчанка по кавга добила и ќотек додека пазарувала

Август 26, 2020

 

Битолчанка пријавила дека по кавга добила и ќотек додека пазарувала во Градскиот пазар.

-На 25.08.2020 во Полициската станица Битола, С.П. од Битола пријавила дека на 24.08.2020 во 18.05 часот во Градскиот пазар во Битола, по претходна вербална расправија, била физички нападната од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на настанот, информираат од СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани