2win800x200

Град и силен дожд зафатија делови од Пелагонија

Август 25, 2020

Делови од селата во општина Могила попладнево се зафатени од невреме. Град и силен дожд наврнаа во селото Вашарејца и околните села

Мештаните стравуваат  од штети по нивите , особено  по тутунот  пиперот, доматите.

Од УХМР, најавуваат дека веќе од утре следува период на  сончево и топло време со пораст на дневната температура. За време на викендот ќе дува умерен до засилен јужен ветер.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани