2win800x200

Во населбата „Карпош“ битолчани со нож нападнале охриѓанец

Септември 02, 2020

 

 

Во населбата Карпош двајца битолчани со нож повредиле охриѓанец , кој престојувал во Битола.

-На 01.09.2020 во СВР Битола било пријавено дека во Клиничка болница Битола со повреди бил донесен Ж.Ц.(51) од Охрид, со привремен престој во Битола. Според неговата изјава, на 30.08.2020 околу 22.00 часот во населба Карпош бил физички нападнат од повеќе лица, при што едно од нив го повредило со остар предмет. Се преземаат мерки за расчистување на настанот, информираат од СВР Битола.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани