2win800x200

Сообраќајка над Црн Мост, сообраќајот пренасочен преку "Охридска"

Септември 16, 2020

Возило се преврте  на коловозот на ул. "Бул 1Мај" во Битола над Црн Мост, а според неофицијални информации на апла.мк нема жртви во оваа сообраќајна незгода.

Увидот е во тек, а улицата е блокирана, поради што сообраќајот се пренасочува преку "Охридска"
 
Возилото, најверојатно, пред да се преврти удрило во дрвото на Булеварот, кое е речиси расцепено


Дали има повредени, со какви повреди и како дошла до оваа сообраќајна незгода, повеќе информации во текот на утрешниот ден

 

 

received 1506493356218942

 

received 1715839251925118

 

 

IMG e676b259e5b78a6f070e60fca32abac3 V

 

received 761033424685726

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани