Битолчанец загина во тешка сообраќајка кај Жабени

Март 28, 2021

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево кај Жабени, загина битолчанец на околу 30 годишна возраст.

Нема официјални информации од полицијата за оваа несреќа, но очевидци за апла тврдат дека возилото  се превтело покрај  патот, по што возачот откако бил извлечен, бил префрлен во битолската болница, но им подлегнал на повредите.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани