Webp.net gifmaker

Екипите на Водовод работат на отстранување на дефект на водоводната мрежа на "Иван Милутиновиќ"

Октомври 06, 2021

 

 Поради дефект на примарна водоводна мрежа   на ул."Филип Втори Македонски" ( Иван Милутиновиќ), во прекин ќе биде   водоснабдувањето за корисниците од овој дел на градот, информираат од ЈКП Водовод. 
Екипите на ЈКП Водовод се на терен и работат на санирање на дефектот.
 
Нормализирање на водоснабдувањето се очекува околу 24 часот.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани