Webp.net gifmaker

Вандали дивееле синоќа низ Ресен

Мај 05, 2018

Вандали дивееле синоќа низ Ресен, а граѓаните на социјалните мрежи споделуваат фотографии од искршена урбана опрема во дворот на детската градинка. Насилниците го скршиле катанецот од вратата во градинката, оштетена е  железната ограда, како и дел од покривот на објектот.

FB IMG 1525551122673

FB IMG 1525551125958
FB IMG 1525551112104
FB IMG 1525551109159
Потоа, дивеењето продолжило и на градскиот плоштад, каде се искршени и превртени жардињерите.
FB IMG 1525551068968
FB IMG 1525551082968
 FB IMG 1525551093168
 
Ресенчани револтирано коментираат дека оваа слика се повторува секој викенд и бараат полицијата да ги пронајде сторителите и да им поднесе прекршочни и кривични пријави за ваквото дивеење низ градот.
-Ова се случува на фреквентно место, во центарот на Ресен и е невозможно никој ништо да не видел и да не слушнал од соседите. Полицијата да ги открие сторителите, пишуваат ресенчани на социјалните мрежи. 
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани