Webp.net gifmaker

Напролет целосна обнова на спортскиот терен во ОУ „Св. Кирил и Методиј“

Јануари 21, 2020

Целосна адаптација на спортскиот терен во ОУ „Св. Кирил и Методиј“, најави денеска градоначалничката Нашата Петровска. Градежните работи ќе започнат  штом тоа го дозволат временските услови. 

-Завршено уште во декември месец потпишувањето на договорот за целосно санирање на училишниот двор во ОУ „Св. Кирил и Методиј“. Доаѓа пролетта, влегува механизацијата, најави градоначалничката Петровска.

 

А.Б

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани