Јануарско огнено зајдисонце

Јануари 28, 2020
Фото: Јован Наумовски Фото: Јован Наумовски

Фотографиите од ова огнено небо над Битола се направени попладнево околу 17 часот од нашиот редовен читател Јован Наумовски.

Навистина ретка убавина забележана во овој јануарски ден, со невообичаено висока температура за овој период од годината

FB IMG 1580236100781

 

 FB IMG 1580236088477

FB IMG 1580236097625

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани