Webp.net gifmaker

Габриела Илиевска, независен советник од листата на советници „Поинаку“ при доделување на уверенијата од ОИК

Октомври 20, 2017

-Денес е свечен ден за општина Битола, се офицајализираа резултатите од локалните избори 2017 година. Од денес почнува работата на советниците и новата градоначалничака.

Се надеваме дека во иднина многу работи кои беа ветени во изминатиот период од политичките партии и од нас, ќе бидат ставени на маса и ќе почне нивната реализација, бидејќи Битола нема веќе време за чекање по долгиот период на неработење и тапкање в место. Им се заблагодарувам на битолчани за довербата и сакам да кажам дека нашата работа, секогаш ќе биде во нивни интерес, изјави Габриела Илиевска , независен советник од листата „Поинаку“

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани