Webp.net gifmaker

Оливер Јосифовски, има пристрасност во учеството на „Љубојна“ на фестивалот „Музика од светот“

Октомври 30, 2017

Селекторот на фестивалот „Музика од светот“, Оливер Јосифовски, основач, басист и композитор на групата „Љубојна која годинава ќе настапува на фестивалот, денеска на прес-конференција беше запрашан дали има пристрасност во неговиот избор.

 

- Во изборот на „Љубојна“, изгледа дека има пристрасност, но во моментот тое е бенд којшто продава многу карти. Во ситуацијата во којашто ние одбиравме каква програма да направиме, малку забушени од целата политичка и економска ситуација, беше пресудно да се донесе бенд којшто ќе продава карти-одговори Јосифовски, прашувајќи го новинарот: Незнам како ви звучи ова“ рече тој , на што новинарот му возврати:

- Ми звучи како сами да си ставате лајк на фејсбук, на ваш статус, рече новинарот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани