Webp.net gifmaker

Годинава награда за докуметнарен филм ќе додели и Општина Битола. Одлуката општината домаќин да дели награда на филм од документарната програма паднала затоа што и браќата Манаки на времето својата филмска кариера ја започнале во областа на документаристиката.

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани