2win800x200

До сабота топло, за викендот нестабилно време

Август 03, 2022

До сабота ќе се задржи стабилно и топло време со пораст на дневните температури. За време на викендот во попладневните и вечерните часови ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во недела ќе дува засилен северен ветер што ќе предизвика пад на температурата од 2 до 4 степени.

Можно е да е слика од текст кој вели „AeH neToK (05.08) ca6oTa (06.08) Bpeme HeAeлa (07.08) noHeAeлHиK (08.08) Bemep BTopHиK (09.08) 11 Ao 21 mиH.Tem. (°℃) maK.Tem. (℃) yB 12 Ao 22 32 Ao 38 13 Ao 22 npomeHлиB 32 Ao 39 12 Ao 22 8 29 Ao 37 13 Ao 23 8 30 Ao 37 8 31 Ao 38 8 8“

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани