2win800x200

Наместо на 10 март „И коњите ги убиваат, зар не?“, премиерно на 17 март

Март 09, 2020

Битолскиот Народен театар ја одложи премиерата на претставата „И коњите ги убиваат, зар не?“ во режија на Мартин Кочовски, која беше закажана за 10 март. Следниот термин   е на  17 март, откако Министерството за здравство ја продолжи препораката за одложување на јавните собири до 13 март, како превентивна мерка  поради корона вирусот

Сите кои купиле влезници за премиерата ќе можат истите да ги искористат за 17 март, информираат од Народен театар Битола. Претпремиерата, пак,  ќе се одржи на 16 март.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани