Webp.net gifmaker

Празни паркинзи низ Битола

Март 27, 2020

Зонското паркирање е десеткувано, празни се паркинг местата на улиците, а  празни се и затворените паркинзи низ градот. Од јавното претпријатије велат дека од 90 илјади паркирани возила дневно, бројот е намален на 10 до 15 илјади.

Ова покажува дека е драстично намалено движењето на граѓаните со автомобили, но и генерално, што значи дека повеќето ги почитуваат мерките на надлежните да останат дома, што според експертите е најдобар начин да се спречи ширењето на КОВИД 19

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани