Webp.net gifmaker

 

Во Битола денес се регистрирани 29 новозаболени од КОВИД-19, активни се 219 случаи. На Инфективното одделени во Битолската болница хоспитализирани се 64 пациенти од целиот регион. Еве го здравствениот КОВИД билтен

Во последните 24 часа се направени 2647 тестирања, а регистрирани се 870 нови случаи на ковид-19 во:

 

При изведување на градежните работи за реконструкција на старата трибина на стадионот под "Тумбе кафе" во Битола, пронајдени се и дислоцирани 591   артилериски гранати  од Првата светска војна со калибар од 75 мм

Во последните 24 часа се направени 1901 тестирања, а регистрирани се 561 нови случаи на ковид-19 во:

Во последните 24 часа се направени 1524 тестирања, а регистрирани се 404 нови случаи на ковид-19 во

Во Битола денес има 21 заболен, со што овој петок ги надминавме на дневна основа по број на заболени и градовите од внатрешноста кои важеа како ризични места за коронавирус, како Куманово (13), Штип (19), а имаме еднаков број на заболени со Прилеп. 

Страница 1 од 82

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани