„Егзотичен ветер“-нова поетска книга на Панде Манојлов

Август 20, 2020

 

Деновиве, во издание на „Панили“ - Скопје излезе од печат  поетска книга „Егзотичен ветер“ од авторот Панде Манојлов, поет од Битола.

-Голема благодарност за издавачот, главниот и одговорен уредник Раде Силјан и рецензентот - автор на поговорот Симона Петровска... Благодарност и на Бога и божјата помош за вдахновението да се опстане половина век на литературната сцена со 30 наслови, напиша Манојлов на својот Фејсбук профил.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани