Webp.net gifmaker

НА ДЕНЕШЕН ДЕН 18 ЈАНУАРИ1916, во Битола е роден Ѓорѓи Василев НАУМОВ, припадник на македонското националноослободително и комунистичко движење и учесник во Антифашистичката војна во Вардарскиот дел на Македонија.

Страница 1 од 17

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани