Зоран Илиоски вети бесплатни парцели во касарната

Октомври 02, 2017

Кандидатот за градоначалник од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Илиоски, вети бесплатни парцели во касарната за младите битолчани да можат да изградат куќи.

 

-Во старата битолска Касарна ќе направиме парцели од по 200 метри квадратни кои без пари ќе им ги дадеме на младите битолчани и целосно ќе ги ослободиме од плаќање комуналии за да можат да изградат евтини куќи под многу поволни услови. На тој начин, без давачките кон општината, една куќа од 50 до 100 квадрати младите идни смејства ќе ги чини од 17 до 35 илјади евра. Битолските деца заслужуваат да растат во нов, безбеден и поволно достапен семеен дом и градоначалникот треба да знае како да им го обезбеди тоа- рече Илиоски. . 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани