2win800x200

Габриела Илиевска: Поради отпорот на Поинаку против неправдата и партизацијата денеска беше побарано мое разрешување од позицијата Претседател на Совет

Декември 21, 2023

-Кога неправдата и партизацијата стануваат правила на однесување , отпорот станува должност. Токму заради тој ОТПОР, денес од оние кои така се однесуваат беше побарано мое разрешување од позицијата Претседател на Совет на Општина Битола, напиша на ФБ претседателката на Советот, Габриела Илиевска

Истите тие Најпрво ќе Ве залажуваат, после тоа ќе се обидат да Ве купат и поткупат, а на крајот ќе глумат дека Ве игнорираат. Можите да ме игнорирате мене, ама НЕ и граѓаните кои го поддржале ПОИНАКУ. Две години сум мета на секаково насилство, две години сум мета на лажни вести, две години цело мое семејство е цел на секакви напади.Сепак нема да ви помини. До последно Алмир, Иван и Јас ќе сме браникот против работењето спротивно на потребите на Битолчани, па затоа на таквиот пат кој сака можи да е со нас или против нас, напиша Илиевска
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани