Утре прекин на водоснабдувањето на улиците „Климент Охридски“ и „Стив Наумов“

Април 02, 2018

Јавното претпријатие „Водовод“ ги известува жителите во комплескот згради Стара Болница на улицата „Климент Охридски“ и куќите на улицата „ Стив Наумов“ дека утре 3.04.2018 година, ќе има 4 часовен прекин во водоснабдувањето на корисниците и тоа во периодот од 9  до 13 часот, поради работа на екипте на Јп „Водовод“ на отсранување на дефект во водоводната мрежа.

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани