„Водовод“-Поради дефект неколку улици во Битола без водоснабдување

Март 01, 2022

ЈП „Водовод“ Битола информира дека поради дефект на водоводната улична мрежа на ул. „Милан Петревски“ со прекинато водоснабдување се корисниците од улиците „Боривое Радосављевиќ“, „Трајче Стефановски“, „Алексо Наневски“ и „Ристо Кавалиновски“.

Водоснабдувањето ќе биде нормализирано вечерва околу 22:00 часот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани