Дури се нормализира водоснабдувањето, граѓаните да се снабдат со вода од цистерната на Водовод на месноста Ширина на Баир

Јуни 01, 2022

Екипита на ЈКП - Водовод Битола е на терен и работи за побрзо нормализирање во водоснабдувањето на: ул."Илинденска", "Драгорска" и  "Кирил Пејчиновиќ", а додека траат активностите околу санацијата, граѓаните можат да се снабдат со чиста вода за пиење од цистерната на ЈКП Водовод - Битола што е поставена во м.в. Ширина во населба Баир, пишива во соопштението од јавното претпријатие. 

285605808 1205228340248857 5608638206867214536 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани