Во сабота во Офицерски промоција на новиот битолски шаховски клуб „ШТАЈНИЦ“

Јануари 17, 2023

На ден 21.01.2023 година (сабота) во 10:00 часот во просториите на Офицерски дом Битола, ќе се одржи брзопотезен шаховски турнир „Штајниц 2023“ на кој учество ќе земат шахисти не само од нашиот град туку и од целата држава, како и од соседна Грција. Во рамки на клубот постои и Шаховската школа која ќе работи со мади категории на шахисти, што воедно е основен мотив и приоритет на новиот Шаховски клуб „Штајниц“. Повеќе информации за клубот може да најдете на нашата веб страна www.sks.mk

322233348 532379215514275 1508747443859682037 n

Контакт: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

070 395471

Шаховски клуб Штајниц

Претседател Пеце Богдановски

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани