На Широк Сокак и улица Рузвелтова денес ќе има прекин во водоснабдувањето

Февруари 16, 2019

Во горниот дел на главната битолска улица Широк Сокак, на потегот од некогашното кино „Македонија“ до вино бар „Буре“ и на улица „Рузвелтова“ в недела, 17 февруари, во периодот од 7 до 15 часот,  ќе има прекин во водоснабудувањето,   информираат од ЈП „Водовод“-Битола. 

 Станува збор за дефект, а екипите на ЈП „Водовод“ во овој период од денот ќе работат  на санирање на водоводната мрежа.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани