РЕК „Битола“ на верниците им го честита Велигден

Април 17, 2020

Со желба за здравје, благосостојба и хармонија РЕК „Битола“ им го честита најголемиот христијански празник, Христовото воскресение – Велигден на сите христијански верници.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани