ФОД ДООЕЛ Новаци-АД ЕСМ го честита празникот Илинден

Август 01, 2020
фото интернет фото интернет

 

Република Северна Македонија го слави големиот национален празник Илинден. Датумот 2 август во македонската историја има големо значење. Од ФОД ДООЕЛ Новаци-АД ЕСМ на граѓаните на Република Северна Македонија им го честитаат големиот национален и верски празник Илинден, кој  претставува симбол за македонската непокор, желба и одлучност на многу генерации во минатото за денес да живееме во слободна и независна држава, празник во кој се чествуваат храбрите илинденци и  пожртвуваните партизани од Народноослободителната војска кои ги положиле животите за создавање на сопствена и слободна држава. ФОД ДООЕЛ Новаци-АД ЕСМ на сите граѓани им посакува овој голем ден да го поминат во здравје, среќа, радост и  љубов. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани