Јавните претпријатија „Водовод“, „Нискоградба“ и „Пазари“ го честитаат Илинден

Август 01, 2020
фото интернет фото интернет

 

Јавните претпријатија од Битола ЈКП „Водовод“, ЈКП „Нискоградба“ И ЈП „Пазари“ им го честитаат Илинден на граѓаните на Битола. Датумот 2 август во македонската историја има големо значење. Од јавните претпријатија го честитаат големиот национален и верски празник Илинден, кој претставува симбол за македонската непокор, желба и одлучност на многу генерации во минатото за денес да живееме во слободна и независна држава. Од јавните претпријатија на сите граѓани им посакува овој голем ден да го поминат во здравје, среќа, радост и  љубов. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани