Соопштение од ЈП "Водовод"

Октомври 24, 2020

 

Поради дефект на пумпните агрегати за испорака на вода во село Брусник, се информираат мештаните дека до понеделник ќе имаат повремени прекини во водоснабдувањето, но никако нема да бидат оставени без вода.
Екипите на ЈКП Водовод ќе бидат на терен и ќе работат на брза санација на дефектот и нормализирање на водоснабдувањето.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2020 АПЛА.мк. Сите права се задржани