Поради дефект на водоводната мрежа без вода улицата "Прилепска" и дел од Јенимаале

Февруари 06, 2021

Поради голем дефект на водоводна мрежа без вода останаа жителите од улицата "Прилепска" и делови од населбата Јенимаале.

Дефектот на водоводната мрежа е под гаража поради што најпрво треба да се отстрани објектот за да се пристапи кон санирање на дефектот  на водоводната цевка Ф300. Екипите на ЈП "Водовод" веќе се на терен, информираат од јавното претпријатие.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани