Прекин во водоснабдувањето во Брусничка населба, поставена цистерна со вода до санација на дефектот

Август 01, 2021

ЈП Водовод информира дека поради дефект на пумпната станица "Кирил Мајски" во Нова Битола, која го снабдува со вода делот над Брусничка населба до селото Брусник, без водоснабдување ќе бидат граѓаните во овој дел од градот.

-Се работи на санација на дефектот, а во меѓувреме нашите сограѓани ќе можат да полнат вода од цистерната што  е поставена пред ресторанот Чифлик, информираат од ЈП "Водовод"
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани