Во недела трка со велосипеди од Гранд Премиер до Ски центарот „Нижеполе“

Октомври 02, 2021

Во организација на велосипедските клубови „Пелистер“ и „15Мај“, како и Велосипедската федерација на Македонија се организира Државно ридско првенство на 03.10 со старт во 12:00 часот пред Гранд Премиер во Битола. Трката со велосипеди ќе се вози до ски центар Нижополе во должина од 12 километри. Ќе учествуваат натпреварувачи од сите велосипедски клубови од земјава кои ќе се натпреваруваат во седум категории. Поради отежнато движење за време на натпреварот кој ќе трае 30 минути се замолуваат на разбирање другите учесници во сообраќајот.

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани