Поправен дефектот за Логоварди, нормализирано е водоснабдувањето

Октомври 08, 2021

По успешно завршената санација на дефектот во село Логоварди, корисниците во овој дел имаат нормален тек во водоснабдувањето, соопштија од ЈП „Водовод’’.

Вчера поради дефект на водоводна мрежа АЗЦ Ф100, во село Логоварди имаше прекин во водоснабдувањето. Се работеше на тешкопристапен терен и во временските неприлики, но се презедоа сите потребни мерки за да се нормализира водоснабдувањето. 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани