Дефект на водоводната мрежа во Логоварди, нормализација на водоснабдувањето Водовод најавува за утре претпладне

Октомври 07, 2021

  Ве известуваме дека денес,  07.10.2021, поради дефект на водоводна мрежа АЗЦ Ф100, во село Логоварди има прекин во водоснабдувањето.

 

 Непристапноста на теренот и временските неприлики,   не овозможуваат брзо санирање на дефектот.
 
Нормализирање во водоснабдувањето се очекува во претпладневните часови, во текот на утрешниот ден 08.10.2021.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани