Поради дефект прекин во водоснабдувањето во РЕК Битола, Долно Оризари, Трн и Карамани

Декември 23, 2021
   СООПШТЕНИЕ ОД ЈП ВОДОВОД
 
 
 
Ве известуваме дека на ден 23.12.2021г поради дефект на водоводната мрежа, ќе има прекин на водоснабдување во Рек Битола и  населените места: Долно Оризари, Трн и Карамани.
 
Нормализирање во водоснабдувањето се очекува после пладнe.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани