Здружението на пензионери со новогодишни пакетчиња за учениците со попречености

Декември 27, 2021

Претставници на Здружението на пензионери од Битола, предводени од претседателката Даница Петличкова, по повод престојните празници на ученици со попречености при ОУ „Ѓорги Сугарев“ им подариja новогодишни подароци посакувајќи им добро здравје и успешно школување. Во годината што изминува Здружението на пензионери од Битола на неколку пати доделуваше хуманитарни донации, а во соработка со волонтерите од Црвен крст спроведе иницијативи за подобрување на здравјето и стандардот на пензионерите со пониски примања, на кои им беа поделени и пакети.269764698 646799729786974 4341267319453514435 n

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани