Денеска прекин на водоснабдувањето во населба „Недопирливи“ информира „Водовод“-Битола

Февруари 07, 2022
Ги информираме корисниците од населбата "Недопирливи", (улиците: Милтон Манаки, Сотир Брбевски, Петнаесетти Корпус и Дванаесет Кладенци) дека во текот на денешниот ден повторно ќе имаат прекин во водоснабдувањето.
Причина за зачестените дефекти во овој дел од градот е дотраеноста на водоводната мрежа.
Нормализирање на водоснабдувањето се очекува по санирање на дефектот, информираат од ЈКП Водовод .
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани