Пронајден е Петар по кој се трагаше два дена

Јули 29, 2022

Петар Дрогришки, 25-годишното момче од Битола по кое се трагаше два дена, денес е пронајден. Веста  ја потврдија негови роднини, заблагодарувајќи се на сите граѓани за понудената помош во потрагата.

-Петар е пронајден. Жив и здрав е, тоа е најважно, благодарни сме за на сите за помошта и поддршката – велат од семејството

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани