2win800x200

Aкциска контрола на СВР Битола во угостителски објекти, затекнати малолетници

Ноември 26, 2022
На  25/26.11.2022 година, во времето од 23.00 часот до 03.00  часот, од страна на полициски службеници од  криминалистичката полиција и од униформираната полиција при СВР Битола, по претходно изготвен план, спроведена e акциска контрола  во шест  угостителски објекти во Битола.
 
При контролата, во четири угостителски објекти затекнати се седум малолетници подоцна од 24 часот. Малолетниците се предадени на родителите, а по документирање на случаите ќе бида поднесени соодветни поднесоци.
Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани