Дворот на битолчанката Марија Најдовска полн кокичиња

Јануари 28, 2023

Пролетта подрани во дворот на Марија Најдовска. Уште не паднал снег во Битола, а тревникот од дворот на оваа битолчанка е полн кокичиња. Овие кревки растенија кои се сметаат за предвесник на пролетта деновиве им пркосат на студот. Бидејќи никнаа во близина на оградата, кокичиња привлекуваат љубопитни погледи од минувачите и ги потсетуваат дека одиме кон пролет. 

327594667 935212684517415 5548871137317509966 n

327969631 1636189100359302 7520353845308065728 n

328082328 1788582798204279 4760632529978969589 n

 

Сподели

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
© 2021 АПЛА.мк. Сите права се задржани